[WIDEO] Nie ma zagrożenia dla odbywających się matur na terenie powiatu sztumskiego.

3
2059

AKTUALIZACJA 10.45

Kolejny alarm bombowy na terenie powiatu sztumskiego. Policjanci dostali informację że w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie podłożony jest ładunek wybuchowy.

Na miejsce podobnie jak rano w Dzierzgoniu wezwano policję. Jak informuje nas wicestarosta powiatu sztumskiego Kazimierz Szewczun, nie ma zagrożenia dla odbywających się egzaminów maturalnych. Policja sprawdziła teren szkoły i nie było potrzeby ewakuowania pracowników oraz uczniów.

W dzierzgońskiej szkole również nie ma zagrożenia i pracownicy powrócili do swoich obowiązków. Zaś jak już pisaliśmy matury odbywają się w Regionalnym Towarzystwie Inwestycyjnym w Dzierzgoniu.

PISALIŚMY WCZEŚNIEJ.

Istna plaga doniesień o ładunkach wybuchowych w szkołach dotarła również do powiatu sztumskiego – dziś pojawiła się wiadomość o takim zagrożeniu w Zespole Szkół w Dzierzgoniu.

Policja nigdy nie lekceważą podobnych sygnałów – podjęto działania dla sprawdzenia, czy istotnie zagrożenie takie istnieje. Ewakuowano młodzież i pracowników Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida, na miejscu pojawili się policjanci, którzy prowadzą rozpoznanie.

Trwa sprawdzanie wnętrza budynku. Jeżeli nie zostanie wykryte żadne realne zagrożenie, wszyscy powrócą budynku. Obecnie egzamin maturalny został przeniesiony do Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu.

Według naszych informacji szkoła otrzymała informację o bombie drogą elektroniczną.

3
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
traktorKasiaTraktor Recent comment authors
Traktor
Gość
Traktor

Najniżsxy poziom nauczania jest w Dzierzginskim liceum .istna żenada

Kasia
Gość
Kasia

hmm to czemu najwyższa zdawalność matury w całym powiecie sztumskim?

traktor
Gość
traktor

najwyższa zdawalność? w Dzierzgoniu? hmm może dlatego że podchodzi jakieś pięć osób!!!na wszystkie klasy.ta szkoła to posmiewisko dla gminy