Skazany ksiądz, który prowadził rekolekcje, złożył “prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego”

0
1360

Od wczoraj na terenie całego kraju tematem numer jeden jest film braci Sekielskich o pedofilii w polskim kościele. Przedstawiony w filmie “Tylko nie mów nikomu” ksiądz, który pomimo sądowego zakazu prowadził rekolekcje dla dzieci, złożył na ręce papieża prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego – przekazał w poniedziałek ksiądz Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Ksiądz który złożył prośbę o odwołanie “prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego” prowadził rekolekcje min. w Malborku.

Ksiądz Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej, przekazał, że “ksiądz Dariusz Olejniczak złożył w niedzielę wieczorem na ręce papieża Franciszka swoją prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego”. – Swoją prośbę umotywował tym właśnie, że wbrew nałożonemu na niego zakazowi sądowemu prowadził prace duszpasterską mającą związek z kontaktem z dziećmi i młodzieżą i nie poinformował o tym fakcie ustanowionego dla niego przez władze kościelne kuratora – poinformował ksiądz Śliwiński. – podaje TVN24

Pochodzący z Lubawy duchowny odchodzi z kapłaństwa po głośnym dokumencie “Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich, którego był antybohaterem. W przeszłości był skazany na dwa lata i trzy miesiące więzienia za molestowanie nieletnich. Miało to mieć miejsce na lekcji religii. Duchowny odsiedział orzeczoną karę. Później jednak, mimo obowiązującego go dożywotniego zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadził rekolekcje dla najmłodszych.

Autorzy filmu “Tylko nie mów nikomu” ujawnili, że miało to miejsce przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia w kościele p.w. św. Józefa w Malborku. Kilka dni później ksiądz był w parafii p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku.

Po niżej dokument braci Sekielskich.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar