Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu zaprasza na dzień otwarty.

0
1471

Na Dzień Otwarty Szkoły zaprasza w najbliższy czwartek, 16 maja, Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu.

Jak co roku uczniowie kończący gimnazjum oraz tegoroczni absolwenci szkół podstawowych będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.

Zespół Szkół proponuje ciekawe kierunki: w liceum – profil mundurowy, profil informatyczny, profil humanistyczny oraz profil biologiczno-chemiczny. Dla chcących podjąć naukę w technikum w ofercie przewidziane są kierunki: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik organizacji turystycznej, technik geodeta oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

W ofercie “Norwida” znajduje się także kształcenie w Branżowej Szkole I Stopnia oraz kształcenie w systemie zaocznym w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

W trakcie Dnia Otwartego szkoły dyrekcja oraz grono pedagogiczne zapewnia wiele atrakcji i spotkań, m.in. kulinarny pokaz Pawła Czwerenko – twórcy Kuźni Dobrego Smaku z Krakowa, pokaz broni Stowarzyszenia „Gward”.

Gośćmi również będą przedstawiciele m.in. Komendy Powiatowej Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz innych służb mundurowych. Przyszli uczniowie będą mogli się również spotkać z partnerami aktualnie realizowanego projektu z Turyngii, gdzie młodzież odbywa praktyki zawodowe. Zaplanowane są także spotkania z lokalnymi pracodawcami. Jak co roku Dzień Otwarty wspierać będą RTI oraz Europe Direct.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar