Sylwia Celmer nie została odwołana ze stanowiska starosty. Sukces opozycji?

12
1633

Wczorajsza sesja Rady Powiatu Sztumskiego miała być formalnością w odwołaniu starosty sztumskiego Sylwii Celmer. Jednak tak się nie stało, wnioskodawcy nie uzyskali wymagającej większości potrzebnej do odwołania starosty. Samo głosowanie poprzedziła ostra dyskusja.

Wniosek uzasadniony był dwoma zasadniczymi elementami. Pierwszy mówi o nieprawidłowościach formalnych, związanych z wcześniejszym zatrudnieniem S. Celmer w sztumskiej Placówce Terenowej KRUS i objęciem funkcji starosty. Drugi – choć znacznie krótszy w treści, znacznie bardziej interesujący – informuje o utracie przez starostę zaufania radnych. Zanim doszło do głosowania, przewodniczący komisji rewizyjnej Radny Zbigniew Pędziwilk odczytał protokół z posiedzenia komisji rewizyjnej w którym odniósł się do zarzutów pod adresem Sylwii Celmer.

W debacie przed głosowaniem radni opozycji zarzucili koalicji że od początku mówili, iż wybór Sylwii Celmer na stanowisko starosty jest zły. Ostatecznie w głosowaniu tajnym, radnym nie udało się odwołać Sylwii Celmer. Za odwołaniem było 10 radnych, 3 głosy były nieważne oraz 4 przeciw.

12
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
3 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
tomekAaaaatomekSztumiakAaas Recent comment authors
Nik
Gość
Nik

Prosze bardzo zobaczyc jak radny Browarczyk ,,dba,, o interesy naszej gminy,podpisujac sie pod wnioskiem o odwolanie dał dobitnie zrozumiec co mysli o naszym miescie.teraz znowu wszelkie fundusze mogą trafic do sztumu.

tomek
Gość
tomek

Co za bzdury ….

Nik
Gość
Nik

Malo wiesz

Ewa
Gość
Ewa

Żadne bzdury.poczekamy zobaczymy

tomek
Gość
tomek

Jakie fundusze masz na myśli?

czk
Gość
czk

chyba żle się dzieje jeżeli radny z Dzierzgonia podpisuje sie pod wnioskiem o odwołanie radnej z Dzierzgonia a w ilości radnych i pełniących funkcje na szczeblu powiatu tkwi siła nasze gminy bez względu na opcję polityczną powinna nam najbardziej na sercu leżeć nasza gmina

Aaas
Gość
Aaas

Jest inteligentny i widzi co się dzieje w powiecie i ma prawo głosować jak chce a nie jak mu będą kazać. Nie jest marionetką, na całe szczęście.

tomek
Gość
tomek

Droga Pani w poprzedniej kadencji Dzierzgoń miał również Przewodniczącą Rady Powiatu i “owej siły nasze(j) gminy” nie zaobserwowałem . Myślę że pewne osoby nie poszły do powiatu dla dobra Dzierzgonia, a tylko po to aby załatwić coś dla męża pani joli
Panie Robercie proszę o pozytywną moderację.

sowa
Gość
sowa

oni się bawią a my mamy tylko patrzeć. szkoda tych mandatów które się marnują, ktoś mógłby dla powiatu coś zrobić ale po co jak swoje jest ważniejsze. najpierw wybrali a teraz odwołują. za miesiąc sie pogodzą i będzie moda na sukces 😉

Sztumiak
Gość
Sztumiak

Nie sukces opozycji, lecz brak akceptacji dla kolejnego błędnego wyboru starosty. Nawiązując do wniosku o odwołanie przewodniczącej Rady Powiatu jednocześnie Pani Prezes BS mają rację. Jak mozna zarzucać obecnej Pani Starościnie nieuregulowanie stosunku pracy samej łamiąc podobny paragraf ???

Aaaaa
Gość
Aaaaa

Warto czasami mądrego poczytać

tomek
Gość
tomek

Drogi Sztumiaku , udzielę , Ci prostej odpowiedzi “Co wolno wojewodzie to nie Tobie tra la la la” . Lekceważenie prawa i interpretacja prawa na swoją korzyść to mocna strona Grupy Dzierzgońskiej. Podobnie traktowanie ludzi na zasadzie
“Murzyn zrobił swoje , murzyn może odejść”, jesteś fajny jak jesteś potrzebny .