19 czerwca koniec roku szkolnego.

1
716

Wakacje 2019 rozpoczną się wcześniej! Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Zawierciu zapowiedział zmianę terminu zakończenia roku szkolnego z 21 czerwca na 19 czerwca. To z pewnością ucieszy uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy od dłuzszego czasu sugerowali tak zmianę w szkolnym kalendarium.

Premier Morawiecki tym samym zaprzeczył twierdzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej, które w twierdziło wcześniej, że rok szkolny zakończy się zgodnie z wcześniejszym kalendarzem, czyli 21 czerwca.

Zakończenie roku szkolnego 2019 z święto Bożego Ciała

Wszystko ze względu na Boże Ciało, które w tym roku wypada 20 czerwca, czyli dzień przed zaplanowanym na 21 czerwca zakończeniem roku szkolnego. Do ministerstwa trafiło wiele próśb, sugestii i zapytań rodziców i nauczycieli, jednak jesienią MEN wydało nawet w tej sprawie oficjalny komunikat.

“W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Tak wynika z przepisów i data ta nie zostanie zmieniona” – napisano w komunikacie. Szkoły nie mogły nawet na własną rękę uczynić piątku, 21 czerwca, dniem wolnym.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
szkoła bez przerwy Recent comment authors
szkoła bez przerwy
Gość
szkoła bez przerwy

Nauczyciele i uczniowie to mają klawe życie trzy tygodnie strajkowali i zamiast odrabiać jeszcze szybciej kończą, może całkowicie rozwiązać szkoły przecież tak czy tak mają więcej wolnego niż chodzą do szkoły.