ZDW wprowadza zwężenia na wiaduktach kolejowych w Dzierzgoniu i Starym Dzierzgoniu.

6
2456

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zdecydował się na zwężenie przejazdu przez wiadukt kolejowy w Dzierzgoniu i Starym Dzierzgoniu. Jak poinformowało nas biuro ZDW, zwężenie odcinków nie ma związku z pojawiającym się w lokalnych mediach informacjach o planowanym remoncie. Takowy na chwilę obecną nie jest planowany ani w Dzierzgoniu jak również Starym Dzierzgoniu.

Jak informuje ZDW Gdańsk „prace te są związane z koniecznością wprowadzenia zmiany w stałej organizacji ruchu polegającej na zawężeniu skrajni poziome. Zawężenie skrajni będzie rozwiązaniem trwałym. Natomiast same montowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz znaków drogowych może potrwać do połowy następnego tygodnia” – czytamy w informacji skierowanej do redakcji.

Zmiana będzie obowiązywać na stałe i ma za zadanie ograniczyć ruch ciężkiego tranzytu przez wiadukty. W chwili obecnej ograniczenie pozwoli na ruch jednego pojazdu poruszającego się w danym kierunku, co pozwoli utrzymać wiadukt w stanie technicznym nadającym się do dalszej eksploatacji.

Przed drogowcami kolejny problem..

W sobotę w czasie ulewnego deszczu w centrum Dzierzgonia doszło do podmycia asfaltu na skrzyżowaniu ul. Krzywej z ul. Przemysłową. Na miejsce została wezwana straż pożarna oraz policja w celu zabezpieczenia wyrwy powstałej na skutek intensywnego opadu.

Wszystko wskazuje że w miejscu powstania wyrwy mogą znajdować się stare piwnice, i woda podmyła asfalt co może spowodować zarwaniem się drogi. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku z pewnością jutro dokona potrzebnej rewizji obiektu. I zdecyduje o dalszej użyteczności drogi nr 515 w tym miejscu.

6
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
OnaNiktKajkaEwaja ty Recent comment authors
zaniepokojony
Gość
zaniepokojony

Oba wiadukty są w strasznym stanie technicznym. Wiemy to nie od dzisiaj. Proponuje dodać kilka zdjęć jak oba wyglądają od strony nieistniejącego torowiska. Województwo po raz kolejny wypina się na mieszkańców żuław pokazując ile jako region znaczymy w skali całego pomorza. O wszystko trzeba prosić i błagać. Taniej jest wprowadzić ruch wahadłowy na drodze WOJEWÓDZKIEJ na czas STAŁY! Powód? prozaiczny. Ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych. Trasa S7 oddana do użytku. Już nie potrzeba podsypki pod drogę. Samochody cieżarowe rozjechały już co mogły a teraz powstaje obawa ze 2 wymijające się składy mogą doprowadzić do katastrofy budowlanej. Super! Nic tylko czekać na… Czytaj więcej »

Ona
Gość
Ona

Już co niektórzy się tak bawią, nie patrzą wcale na znaki.

ja ty
Gość
ja ty

jak dla mnie to najlepszym rozwiązaniem byłoby nocne wyburzenie owych wiaduktów oraz przeoranie drogi od dzierzgonia do susza, przy okazji dzierzgoń kwietniewo
może wtedy coś by się ruszyło

Ewa
Gość
Ewa

Taniej zrobić zakaz.
A fundusze przeznaczyć na remont dobrej drogi Malbork Grzymaly .Dzierzgoń jak zwykle psu z pod ogona

Kajka
Gość
Kajka

LEPIEJ ZWERZYC NIZ WYREMONTOWAĆ !! Dobra kalkulacja !!

Nikt
Gość
Nikt

Trzeba się z krzyknąć i wyjść na ulicę zablokować całkiem może wtedy znajdą się pieniądze bo ta trasa wygląda jak ser szwajcarski od Litewek do Susza . Na wioskach porobili asfalty a na drogę wojewódzka trasa Malbork Iława kasy nie ma. Kto tak rządzi.