Fotorelacja z Dzierzgońskiej Nocy Muzeów

3
459

Tegoroczna Noc Muzeów w Dzierzgoniu odbyła się nieco szybciej niż w całym kraju, bo 17 maja w murach Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury. Noc Muzeów zwana również Europejską Nocą Muzeów jest imprezą kulturalną, polegającą na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych w czasie której odbywa się zwiedzanie ekspozycji za przysłowiową złotówkę.

Dzierzgońska Noc Muzeów…

My – dom kultury, My – budynek poklasztorny, także realizujemy europejską akcję Noc Muzeów. Nie jesteśmy muzeum, ale kreatywnie to obeszliśmy. Po co? Aby pokazać mieszkańcom Dzierzgonia trochę naszej historii, kultury i tradycji. Zaczęliśmy wspaniałą wycieczką po zabytkach Dzierzgonia, przez którą porywającą opowieścią przeprowadziła nas pani Marysia Budzińska. Swojej uwagi domagały się tego wieczoru także nasze lokalne duchy.

Odwiedził nas Komtur zamku Christburg, wiedźmy sądzone w dzierzgońskim sądzie o czary, nasza klasztorna Biała Dama. Na koniec, wspaniałą dawkę tradycji i folkloru dostarczył Marek Kurkiewicz pieśniami ludowymi. Tego dnia można było także obejrzeć dwie wystawy: Artefakty Dzierzgońskiego Zamku oraz Kino i teatr pod okupacją z IPN ulokowaną w zaaranżowanej na te okazję kawiarence. Dziękujemy Markowi za pomoc i pieśni oraz Dawidowi za zdjęcia.

3
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AlexLolekAlex Recent comment authors
Alex
Gość
Alex

Czy Pani dyrektor termin Dzierzgońskiej Nocy Muzeów ułożyła pod siebie? Bo musiała jechać do Sztumu w sobotę? Moim zdaniem jest to kpina z mieszkańców naszego miasta. A władza milczy….

Lolek
Gość
Lolek

Nie tylko w Dzierzgoniu odbywało się to w piątek!!! I przestań hejtowac Alex

Alex
Gość
Alex

Ta? to czemu w sztumie nie zrobili w piatek? bo selin by ich za.. a w Dzierzgoniu no tak ciemnota się nauczy ze musi byc wtedy kiedy pani dyrektor pasuje. a szkoda bo w sobote więcej ludzi ma wiolne. Ale widać po fotach że frekwencji nie było.