Przedszkolaki z Waplewa Wielkiego z wizytą w malborskiej jednostce policji.

1
641
sdr

Policjanci w malborskiej komendzie gościli dzieci z Przedszkola im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie. Mundurowi oprowadzali najmłodszych po jednostce i zapoznawali z pracą policjanta. Pokaz sprzętu, zwiedzanie policyjnych pomieszczeń, zapoznanie z technikami kryminalistyki to tylko niektóre z atrakcji, przygotowane dla maluchów przez funkcjonariuszy.

Wczoraj policjantów malborskiej komendy odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie. Najmłodsi z bliska mogli zobaczyć jak wygląda praca funkcjonariuszy i pracowników cywilnych na komendzie. Maluchy miały możliwość zwiedzania jednostki oraz mogły przypatrzeć się pracy funkcjonariuszy różnych komórek.

Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziło spotkanie z psem służbowym i jego przewodnikiem. Podczas zapoznawania dzieci z rodzajami technik kryminalistycznych każde dziecko otrzymało na pamiątkę odcisk własnej dłoni. Maluchy obejrzały również pomieszczenia dla osób zatrzymanych i policyjne radiowozy.

Na zakończenie spotkania policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i rozdała im opaski odblaskowe.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Traktor Recent comment authors
Traktor
Gość
Traktor

Do jakiego fryzjera chodzi ten ,,milicjant,,,?