Uwaga! Wydano alerty pogodowe dla naszego regionu.

0
1740

W dniu dzisiejszym IMGW wydało alert pogodowy dla naszego regionu. „ostrzeżenie przed burzami z gradem już dla 12 województw! Dla Mazowsza, Lubelszczyzny, Podkarpacia, Podlasia oraz Warmii i Mazur #IMGW wydał ostrzeżenia 2. stopnia. Podczas burz #opady do 40 mm, #wiatr do 80 km/h.

Jak informuje nas lokalny serwis pogodowy Info-Meteo Elbląg, sytuacja pogodowa w dniu dzisiejszym jest dynamiczna. Północne Mazowsze, południowa Warmia. Od godziny 16:00 na naszej stronie będziemy prowadzić dla Państwa relację na żywo, wszystko przez dynamiczne prognozy burzowe które o poranku zostają podtrzymane na godziny wieczorne i pierwszą część nocy z poniedziałku na wtorek. Istnieje duże prawdopodobieństwo rozwoju liniowego mezoskalowego systemu konwekcyjnego ( MCS ) ciągnącego się od Lubelszczyzny przez Mazowsze po Warmię.

Poranne rozpogodzenia dają ku temu 80% szans. W strefie burz nie wykluczamy lokalnie silnych, miejscami wręcz bardzo silnych podmuchów wiatru 90 – 100 km/h #Downburst, dodatkowo w trakcie inicjacji nowych ośrodków dobudowujących zagrożeniem będzie opad gradu / średnica – 2 / 3 cm.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar