Spór o powołanie Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia

2
1236

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Sztumskiego działo się wiele, nie tylko z powodu głosowania nad odwołaniem starosty sztumskiego Sylwii Celmer, ale również z powodu powołania na stanowisko Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia. Jak wynika z dyskusji po między Przewodniczącą Rady Powiatu Sztumskiego Dobrosławą Frączek, a Starostą Sylwią Celmer, do konkursu przystąpiły dwie osoby, które zostały poddane weryfikacji komisji konkursowej.

Każda z osób uzyskała punkty za swoje kwalifikacje oraz rozmowę z komisją konkursową. Zostało sprawdzone przygotowanie praktyczne i merytoryczne kandydatek do proponowanego stanowiska. Jednak ostatecznie starosta sztumski Sylwia Celmer, nie powołała na stanowisko kandydatki, która zdobyła większą liczbę punktów. Starosta na miejsce powołała drugą kandydatkę, z mniejszą liczbą punktów zdobytych w postępowaniu konkursowym.

Powstaje pytanie, po co organizować konkursy?

Przysłuchując się wymianie zdań pomiędzy Paniami, nasuwa się jedno pytanie. „Po co organizować konkursy?” Jak tłumaczy Starosta Sztumski skorzystał z prawa wyboru kandydata na stanowisko, twierdząc, że komisja konkursowa jest tylko organem doradczym, a decyzja wyboru pracownika należy do niej.

Niesmak z pewnością pozostaje. Na stronie powiatu w zakładce BIP widnieje informacja że wyboru dokonała komisja, jeden z członków komisji, wicestarosta twierdzi że ich wybór padł na inną kandydaturę. Co zdecydowało o wybraniu innej kandydatury? Czy tak powinno wyglądać postępowanie konkursowe w placówce administracji publicznej? Na te pytanie postaramy odpowiedzieć się wkrótce.

2
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZewGregory Recent comment authors
Gregory
Gość
Gregory

A może ktoś był u starościny i nagadał na tą drugą osobę?
a to może zainteresować postępowaniem starościny jakieś organa ścigania?
art.14 Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r.o pracownikach samorządowych wyraźnie wskazuje, że powoływana jest komisja i to komisja sporządza protokół z przeprowadzonego postępowania i dokonuje wyboru.

Zew
Gość
Zew

Zawsze tak było i bedzie..Kolesiostwo itp..Ja Tobie A Ty mi..A czlowiek bez pleców na szarym dnie..