Szykuje się podwyżka śmieci. W całym kraju opłaty idą do góry.

4
1188

Bardziej skomplikowana segregacja i podwyżki za składowanie odpadów. Czy zmiany w prawie oznaczają wzrost opłat dla mieszkańców? Podwyżki, jeśli chodzi o odbiór i zagospodarowanie odpadów wydają się w całej Polsce nieuniknione. W naszej gminie szykowany jest projekt uchwały na temat wzrostu cen za odbiór odpadów komunalnych.

Z czego to wynika? Po pierwsze Ministerstwo Środowiska wprowadziło podwyżki za składowanie śmieci, po drugie, nakazało gminom jeszcze bardziej segregować odpady. W efekcie zapłacić za to muszą mieszkańcy.

Wydaje się że podwyżka jest nieunikniona. “Temat był odkładany” Bardzo dużo gmin odkładało ten temat na okres powyborczy, więc należy się spodziewać, że w wielu miejscach kraju te opłaty będą szły w górę. W naszej gminie jest podobnie, o podwyżce mówiło się już od dawna. Najwięcej w okresie kiedy zmiana cen za składowanie odpadów wprowadzana była w życie. Czyli jeszcze 2018 roku.

Niewykluczone, że wyższe rachunki za wywóz śmieci zobaczą wkrótce mieszkańcy naszej gminy.

W chwili obecnej trwają prace nad ostateczną kwotą za wywóz nieczystości z terenu gminy. W propozycji przedłożonej Radzie Gminy są kwoty: Z 12 zł na 18 zł od os. oraz z 18 zł na 35 zł od os.

Problem dotyczy też innych miast. Tarnobrzeg szacuje, że rachunki wzrosną o 100 procent. Ostateczną sumę podejmie Rada Miejska. W wielu miastach od stycznia rachunki za śmieci są prawie dwa razy wyższe niż rok wcześniej. Za każdą osobę.

Musimy sobie powiedzieć bardzo wyraźnie. Jeżeli dalej będzie rosła cena paliwa, rosła cena energii, kiedy cały czas ta bańka będzie nadmuchana, że w Polsce już można zarabiać nie wiadomo jakie pieniądze, trzeba się liczyć, że usługi komunalne mogą być wyższe.

4
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
darekDfgRhghgtdon Recent comment authors
don
Gość
don

to jest artykuł, a nie bicie piany jak na dzierzgon info.

Rhghgt
Gość
Rhghgt

Bez przesady juz teraz te ceny sa za wysokie a jak bedzie 35 zl to juz jest zdzierstwo co pensje za male maja to jakos trzeba zarobic.

Dfg
Gość
Dfg

U nas to jest po to żeby adm karę zapłacił

darek
Gość
darek

Chciał bym wiedzieć jaki jest wskaźnik ściągalności opłat za śmieci?