PiS minimalnie wygrywa Eurowybory w Dzierzgoniu. Oficjalne wyniki!

0
760

Polacy wybrali w niedzielę posłów do Parlamentu Europejskiego. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała w poniedziałek rano dane po podliczeniu 99,31 procent głosów. Zgodnie z nimi Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 45,56 procent głosów, a Koalicja Europejska – 38,30 procent. Z kolei komitet Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy spadł poniżej progu wyborczego.

W naszej gminie lekką przewagą nad Koalicją Europejską wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 959 głosów 41,93 %, natomiast koalicja zdobyła głosów 955 czyli 41,75% poparcia.


Komitet Biedronia uzyskał 167 głosów, Kukiz 15 – 87, Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy – 68 głosów, Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, Rss – 34 głosy, Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski – 17 głosów.

Frekwencja w naszej gminie wyniosła zaledwie 31,05 %.

Wybory w skali kraju…

Państwowa Komisja Wyborcza po godzinie 8 rano opublikowała dane po podliczeniu 99,31 proc. głosów. Na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, na które oddano 45,56 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska z wynikiem 38,30 proc.

Trzecie miejsce zajęła Wiosna, na którą oddano 6,04 procent głosów. Poniżej progu wyborczego, który wynosi 5 proc. głosów, znajduje się obecnie Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy, który uzyskał 4,55 procent głosów. Kukiz’15 uzyskał poparcie na poziomie 3,70 procent, a Lewica Razem 1,24 procent głosów. Pozostałe komitety wyborcze uzyskały wyniki na poziomie niższym niż 1 proc.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar