Radni przeznaczą 300 tys zł dofinansowania dla ZGKiM?

5
1260

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu radna Czesława Kurak zwróciła się z zapytaniem do władz spółki przedstawienie planu naprawczego, jak stwierdziła bez tego nie zagłosuje za przyznaniem spółce dotacji z budżetu gminy. Przypomnijmy że sytuacja w firmie jest ciężka. Dług jaki firma osiągnęła przez ostatnie lata wynosi ponad milion złotych.

Jak poinformowała nowa prezes Monika Powierża, spółka chce skorzystać z dofinansowania na utworzenie miejsc pracy w kwocie 500 tys zł oraz pokrycie kosztów pracowniczych w kwocie 150 tys zł. Jak mówi szef spółki, trzeba będzie walczyć o nowych klientów dla których firma mogłaby wykonywać usługi na terenie powiatu sztumskiego.

Czy dojdzie do zwolnień w ZGKiM?

Na pytanie radnej Wiesławy Grzegowskiej czy planowane są zwolnienia prezes spółki odpowiedziała że na tą chwilę nie planuje się restrukturyzacji zatrudnienia. Tym samym zaprzeczając pojawiającym się „w mieście” komentarzom na temat planowanego planu naprawczego.

Pełen zapis sesji.

5
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
codemajaKudładyPracownikSinobrody Recent comment authors
Sinobrody
Gość
Sinobrody

Kłamią w żywe oczy. Polecieć z firmy ma p Mariola Kun bo przecież to inna opcja. Jak ma być dobrze skoro prezes zadłużonej firmy zarabiał ok 11tys. brutto, jak łatwo policzyć przez 1 rok sam zadłużył firmę na 132 tys zł. Pracownicy biurowi co miesiąc mieli premie a fizyczni nie. Prace remontowe były zlecane zewnętrznym firmom, znajomym prezesa. W XXI w na pracowników fizycznych się pokrzykuje, nie szanuje i nie docenia a nawet oszukuje.

Pracownik
Gość
Pracownik

Nikt za darmo nie będzie pracować

Kudłady
Gość
Kudłady

Jak może być dobrze skoro usługi zlecane przez UM są po zaniżonych kosztach. Zapłaćcie uczciwie za zlecone roboty to i zakład wyjdzie na prostą.

maja
Gość
maja

Brawo Pani Basiu, za odwagę i szczerość.

code
Gość
code

Dlaczego trasmisja sesji jest po wyborach