[WIDEO] Pożar zakładu Iglotex w Skórczu. Do akcji skierowano strażaków ze Sztumu.

0
1573

Pożar wybuchł w nocy ok. godz. 1.38. Zapaliła się hala produkcyjna o powierzchni ok. 20 tys. metrów kwadratowych. Hala należy do firmy Iglotex, producenta mrożonek. Z terenu ewakuowano kilkanaście osób. Z powodu pożaru uległ rozszczelnieniu i spłonął trzytonowy zbiornik amoniaku.

W akcji ucierpiało dwóch strażaków. Jeden podtruł się gazami, drugi ma uraz barku. Ich życiu nic nie zagraża. Gmina Skórcz, miasto Skórcz i gmina Osiek wspomagają strażaków w trakcie akcji. Zaopatrują ich w jedzenie i wodę. WIOŚ zbadał próbki pobrane z powietrza i nie stwierdził zagrożenia.

Komendant Główny Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski skomentował, że nie powinno się dopuścić do tego, żeby ogień rozprzestrzenił się w kolejne strefy. W magazynach było dużo oleju, mąki, kartonów. To wzmagało rozprzestrzenianie się ognia.

Do walki z pożarem zadysponowano również strażaków z KP PSP Sztum, którzy pomagają na miejscu swoim kolegom z innych jednostek. Poniżej prezentujemy zdjęcia oraz film z miejsca zdarzenia. Akcja może potrwać jeszcze kilkanaście godzin.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar