Kierujący skuterem zderzył się z samochodem osobowym. Niestety jechał bez kasku

2
1410

Wypadek drogowy, do którego doszło w miejscowości Węgry, powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy prowadząc jednoślad zapominają o założeniu kasku. Mężczyzna kierujący motorowerem zderzył się z samochodem osobowym. Niestety nie miał kasku, trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło około południa w miejscowości Węgry, w gminie Sztum. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący motorowerem 52-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym opel. Motorowerzysta został ranny i z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Niestety mężczyzna nie miał obowiązkowego kasku na głowę. Nie można wykluczyć, że gdyby założył kask, obrażenia byłyby znacznie mniejsze. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 40.1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym “kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym”.

2
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Robert KaczmarkiewiczObywatel Recent comment authors
Obywatel
Gość
Obywatel

Witam Pana Redaktora..

Moze warto byloby wspomniec o predkosci z jaka poruszal sie kierowca ww Opla? I o sladach hamowania jakie pozostawil na jezdni przy teoretycznie przestrzeganym ograniczeniu 40km/h?

Od wskazania sprawcy zdazenia jest biegly sadowy oraz prokurator, a nie Pan Redaktor. Zna Pan znaczenia slowa wiadacego w Pana zawodzie tj “Obiektywny”?