Nie zostawiaj zwierzaka w aucie – kampanie, które dają do myślenia.

0
530

Temperatura w nagrzanym samochodzie może wynosić aż 60 stopni Celsjusza. Psy się nie pocą, więc są o wiele bardziej narażone na działanie wysokich temperatur. Pozostawienie uchylonej szyby nie pomoże.

Jeśli więc widzisz zwierzaka zamkniętego w rozgrzanym aucie – reaguj. Spróbuj znaleźć właściciela, a jeśli sytuacja tego wymaga od razu wybij szybę i uwolnij psa. Podaj mu wodę.

Pamiętaj, że za narażenie życia zwierzęcia jego właścicielowi grozi do 2 lat więzienia. Jeśli nie wiesz, jak zareagować albo boisz się konsekwencji wybicia szyby, zadzwoń pod 112 i dowiedz się, jakie działania najlepiej podjąć.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat powstało także wiele kampanii i spotów, które uświadamiają właścicielom psów zagrożenia.Jednym z najbardziej znanych przykładów takich akcji jest spot zrealizowany w 2013 roku przez organizację PETA (ang. People for Ethical Treatment of Animals, czyli „Ludzie dla etycznego traktowania zwierząt”). Tytuł „Hot Cars Kill” mówi wprost o tym, że nagrzany samochód może być dla psów śmiertelną pułapką.

Na nagraniu widać mężczyznę, który siedzi w grubym futrze w rozgrzanym samochodzie. Ma on przedstawiać sytuację psa, który we wnętrzu auta nie może się pocić, wachlować ani schłodzić w żaden inny sposób. Spot naprawdę działa na wyobraźnię.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar