Wieczór Wolności w Dzierzgoniu.

1
704

Wczoraj mieszkańcy Gminy Dzierzgoń obchodzili 30-stą rocznicę pierwszych wolnych wyborów oraz 15-lecia Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji na placu przy DOK było wiele atrakcji. Młodzieżowa Rada Miejska przygotowała wystawę oraz listę do wpisywania życzeń dla Polski. Muzycznie czas umilił nam zespół Houston z Trójmiasta z dzierzgońskim akcentem – basistą Mikołaj Koziara. Można się było też poczęstować jedzeniem ze stołu stylizowanym na lata ’80.

Jego przysmaki w postaci galarety, śledzików czy sałatek ufundowało Europe Direct – za co bardzo dziękujemy. Zaplanowana impreza powiększyła się o ogromną potrzebę, jaka pojawiła się kilka dni temu. Mieszkańcy Dzierzgonia zjednoczyli się tego dnia, aby wspólnie zebrać środki dla osób poszkodowanych w dwóch pożarach w Dzierzgoniu. Dziękujemy stowarzyszeniom i seniorom za upieczone ciasta, szkole podstawowej w Dzierzgoniu za popcorn, darczyńcom za wszystkie fanty na loterie oraz ekipie Dzierzgoń Team za zorganizowanie biegu charytatywnego.

W połączonych siłach udało się zebrać kwotę 4657,15 zł, która zostanie przekazana rodzinom poszkodowanym w pożarach. Dziękujemy za Waszą obecność i hojność.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
czk Recent comment authors
czk
Gość
czk

wieczór bardzo ciekawy impreza udana brawa dla pomysłodawców i organizatorów takie spotkania zbliżają nasze społeczeństwo bez względu na poglądy polityczne i tak powinno być