Zwolnienia w Tesco. Niemal 1,5 tys. osób może stracić pracę

1
2101

Jak podaje TVN24 Bis „Do 1,5 tysiąca osób może stracić pracę w wyniku zwolnień grupowych w Tesco. Tak wynika z pisma, które otrzymała NSZZ “Solidarność”. Treść dokumentu została opublikowana w mediach społecznościowych”

Jak wynika z dokumentu opublikowanego przez związkowców, jednym z głównym powodów zwolnień jest zamknięcie sklepów Tesco w Olsztynie, Rudzie Śląskiej, Nowym Sączu i Starogardzie Gdańskim, a także likwidacja centrum dystrybucyjnego w Komornikach.

“Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/w innych jednostkach firmy” – czytamy w piśmie udostępnionym przez NSZZ “Solidarność”.

Zwolnienia mają zostać przeprowadzone w terminie od 24 czerwca do 31 lipca.

Jak poinformowali związkowcy, rozpoczęły się już konsultacje przedstawicieli Tesco Polska z NSZZ “Solidarność” w sprawie zwolnień grupowych, które mogą potrwać 20 dni.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do sieci Tesco czy zwolnienia mogą dotyczyć sklepów w Dzierzgoniu i Malborku, jeżeli tylko sieć odpowie nam na maila od razu się z Państwem podzielimy.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kura fomowa Recent comment authors
Kura fomowa
Gość
Kura fomowa

Dobrze byłoby z tym remontem ulicy Traugutta gdyby nie to że dzisiaj kładą asfalt a chodnik przy bloku numer 2 będzie poprawiany bo ; faluje; czyli budowlańcy poszli po najmniejszej linii i tam gdzie nie mogli wyrobić się z wejściem do klatki to zrobili pagórek hi hi hi