Trzy granaty ręczne i Panzerfaust znaleziono w sztumskim jeziorze.

1
3055

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych z okolic pomostu na Jeziorze Sztumskim wydobyto niebezpieczne pozostałości z okresu II wojny światowej. Specjaliści z Grupy Nurków-Minerów z Gdyni wydobyli trzy granaty ręczne oraz niemiecki granatnik bezodrzutowy Panzerfaust.

Zabezpieczone niewybuchy zostały przekazane jednostce saperskiej z Elbląga, gdzie w bezpiecznych warunkach zostaną unieszkodliwione.

Sposób postępowania w przypadku znalezienia niewybuchu.

Przygotuj następujące informacje: miejsce i termin wykrycia, wygląd, ilość i gabaryty znalezionych przedmiotów oraz informacje o osobie, która natrafiła na znalezisko i może wskazać miejsce znajdowania się przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. Podanie tych informacji usprawni przygotowania – służby będą wstanie przewidzieć, jaki sprzęt może być potrzebny do sprawnego przeprowadzenia akcji.

Wszelkie informacje należy zgłosić na numer alarmowy 112 lub policję i straż pożarną.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Czesiek z Bunkra Recent comment authors
Czesiek z Bunkra
Gość
Czesiek z Bunkra

Sugeruję podjąć sprawę o zanieczyszczenie akwenu wodnego, z materiałów niebezpiecznych, przez Niemców. Może się jacyś chętni świadkowie znajdą co potwierdzą wyrzucanie śmieci w 44-45 przez obywateli Trzeciej Rzeszy obecnej RFN.