11 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „bezpieczny pieszy”

0
448

W najbliższy wtorek, 11 czerwca na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.


W najbliższy wtorek na terenie całego województwa będzie można spotkać większą liczbę funkcjonariuszy w okolicach przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Mundurowi zwrócą także uwagę na odcinki dróg, gdzie piesi oraz rowerzyści zmuszeni są do korzystania z jezdni.

Celem działań „Bezpieczny pieszy” jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu. Poprawiająca się infrastruktura drogowa, coraz lepsze pojazdy z wydajnymi silnikami sprzyjają rozwijaniu większych prędkości. Nowoczesne systemy natomiast budują poczucie bezpieczeństwa, którego nie mają niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Kask rowerowy nie jest w stanie zastąpić pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych oraz karoserii. Pieszy nie ma nawet kasku. W przypadku zderzenia z pojazdem skazany jest na ciężkie obrażenia. W momencie uderzenia z prędkością większą od dozwolonej w obszarze zabudowanym, jego szanse na przeżycie drastycznie maleją.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar