Zgłoszenie o mężczyźnie, który znajduje się w wodzie w okolicy pomostów przy sztumskiej plaży, służby otrzymały około godz. 16.30. Najpierw poszukiwania prowadzili strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Sztumie. W międzyczasie na miejsce dotarła specjalistyczna grupa strażackich płetwonurków z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku.

Jak podaje rzecznik KP PSP w Sztumie mł. ogn. Piotr Spiżewski, ofiarą wody jest 22-letni mieszkaniec Malborka. Jego ciało odnaleziono na głębokości około 5 metrów krótko po godz. 19. Na miejsce został wezwany prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie, pod którego nadzorem policjanci będą teraz ustalali okoliczności tragedii.

Sztumska plaża w sezonie letnim jest kąpieliskiem strzeżonym. Jednak sezon jeszcze się nie rozpoczął. Wchodzenie do wody bez obecności ratowników wodnych w pobliżu może być bardzo ryzykowne. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Sztumie z kwietnia br. w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie miasta i gminy Sztum, sezon kąpielowy na wyznaczonej części Jez. Zajezierskiego rozpocznie się 17 czerwca i potrwa do 2 września.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments