Podpisanie umów na program MALUCH +

1
882

Z dofinansowania skorzysta 11 gmin Pomorskiego. Łącznie otrzymają 7 162 632 złotych na utworzenie 337 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. – Dofinansowanie w module 1 programu otrzymały wszystkie gminy, które złożyły wnioski. Maluch plus to w skali kraju 450 mln zł. Pomorskie dostaje większą kwotę niż jedna szesnasta dlatego, że jesteśmy województwem z najlepszym wynikiem dzietności w kraju – podkreślił wojewoda Dariusz Drelich gratulując samorządowcom otrzymania dotacji.

Na dofinansowanie tworzenia oraz funkcjonowania miejsc w ramach Programu „Maluch +” 2019 w województwie pomorskim przyznano: 36 835 739,00 zł, z tego:

moduł 1a (dla jednostek samorządu terytorialnego) – 6 114 323,00 zł,
Przeznaczony jest na zadanie realizowane na terenie gmin, gdzie na dzień składania oferty nie funkcjonowały żadne żłobki lub kluby dziecięce utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego, a zadanie dotyczyło utworzenia miejsc dla nie więcej niż 20% dzieci w rocznikach 1-2 w gminie i wnioskowana wysokość dofinansowania na zadanie polegające na tworzeniu miejsc opieki w gminie nie przekraczała 3 mln zł.

Do udziału w programie przystąpiło 7 gmin, które dzięki dofinansowaniu będą mogły utworzyć 241 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
obywatel Recent comment authors
obywatel
Gość
obywatel

o czym tu dyskutować budujemy i już co prawda każdy sukces Joli zżera co niektórych ale nie ma się co przejmować i robić swoje dla dobra nas wszystkich Pani Jolu Powodzenia