[WIDEO] 91 interwencji straży po nawałnicy w Dzierzgoniu i Mikołajkach Pomorskich!

1
3288

Porządkowanie wielu miejsc, gdzie zostały połamane drzewa, potrwa zapewne długie miesiące. W czwartek strażacy zanotowali w powiecie sztumskim ponad 90 zgłoszeń o szkodach spowodowanych przez żywioł. W wielu miejscowościach przerwany został dopływ energii elektrycznej. Według stanu na godzinę 21. ponad 900 gospodarstw domowych było pozbawionych prądu.

Do działania natychmiast przystąpili strażacy. Odblokowywali przede wszystkim drogi, zawalone połamanymi pniami i konarami drzew. Zabezpieczali uszkodzone budynki – w gminie Mikołajki Pomorskie 6 domów mieszkalnych ma uszkodzone dachy, do tego znacznie więcej budynków gospodarczych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Decyzją komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej gen. Tomasza Komoszyńskiego, do wsparcia sztumskim strażakom skierowano kilkanaście zastępów z całego województwa pomorskiego, m.in. z Pruszcza Gdańskiego, Tczewa, Nowego Dworu Gdańskiego, z powiatu malborskiego, oczywiście niemal wszystkie jednostki OSP z powiatu sztumskiego.

Do Mikołajek Pomorskich i Dzierzgonia przybył wojewoda pomorskiDariusz Drelich, który ocenił, że konieczne jest przeprowadzenie przeglądu drzew wzdłuż dróg, ponieważ wiele z połamanych pni okazywało się wyraźnie spróchniałych.

W galerii powyżej zdjęcia, głównie z terenu Mikołajek Pomorskich. Zwracamy uwagę na przewrócone dorodne drzewa na terenie szkoły, na cmentarzu, połamane słupy elektryczne.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Raba Recent comment authors
Raba
Gość
Raba

Czy gdy w wyniku huraganu przewrócił się słup elektryczny który uszkodził mi dach , mogę żądać od energi odszkodowania ?