Mieszkańcy Pachoł od czwartku żyją bez prądu?

4
1182

W czwartek przez Gminę Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie oraz Stary Dzierzgoń przetoczył się silny front atmosferyczny, który doprowadził do połamania kilkunastu drzew, słupów energetycznych oraz dachów. Tak było również we wsi Pachoły w naszej gminie. Jak informują mieszkańcy bloku nr 5, od czasu wystąpienia tego zjawiska do dziś nie mają energii elektrycznej.

Wszystko za sprawą złamanego słupa, który do dnia dzisiejszego nie został naprawiony. O sprawie zostały poinformowane władze miejskie, które przekazały potrzebę przysłania ekipy elektryków do operatora sieci. W chwili obecnej, również zwróciliśmy się do firmy Energa odział w Elblągu z prośbą z jakich powodów mieszkańcy bloku nie mają prądu, oraz kiedy energia powróci do bloku.

W sytuacjach gdzie mieszkańcy nie mają zasilania, każdy abonent firmy powinien kontaktować się bezpośrednio z Energetyką w celu zgłoszenia awarii.

https://www.energa-operator.pl/formularz_zgloszeniowy_awarii.xml

4
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
TomekMilenaobywatel Recent comment authors
obywatel
Gość
obywatel

co na to, tak wielce operatywny sołtys Pachoł, nie zadziałał

Milena
Gość
Milena

Nasz Soltys zglosił złamanie słupa w tym samym dniu w ktorym przeszła burza. Sama byłam światkiem zgłoszenia. Prosze nie wypowiadać się bez wiedzy na ten temat.

Tomek
Gość
Tomek

Tutaj nie chodzi tylko i wyłącznie i sołtysa, wiedziała również o tym Pani Burmistrz w sobotę. Rola Pana sołtysa, to przekazanie o danym wydarzeniu wyżej, bo przecież sołtys nie będzie robił wycinki

Tomek
Gość
Tomek

Tak, i tak mieszkańcy postąpili. Problem w tym, iż słup zasilający w energię, został przewrócony przez drzewa. Mieszkańcy informowali o wydarzeniu, chodzi o posprzątanie terenu, że względu na bezpieczeństwo,bez efektu. Dopiero w niedzielę, po kolejnej interwencji, urzędnicy zareagowali, za co należą się podziękowania.