Zakończenie roku szkolnego w SP im. Wandy Chotomskiej w Bruku

1
1004

Uczniowie odbierali dziś świadectwa szkolne podsumowujące rok szkolny 2018/2019 i tym samym dla nich rozpoczną się wakacje. Przerwa od nauki będzie w tym roku rekordowo długa i potrwa 74 dni. W Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bruku na ten dzień wyczekiwała aż 10 miesięcy.

Na uroczysta galę wręczenia świadectw przybyła Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun oraz rodzice i młodzież szkolna. Burmistrz dziękowała rodzicom za wkład włożony w edukację dzieci oraz życzyła wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Zakończenie roku to wspaniały czas na podsumowania. Nauczyciele wyróżnili najlepszych uczniów oraz nagrodzili ich statuetkami i okolicznościowymi dyplomami. Dyrektor szkoły Dominika Kulig wręczyła również nagrodę dyrektora za osiągnięcia w nauce przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w Bruku.

Rekordowo długie wakacje…

Tak długi odpoczynek możliwy jest dzięki rozporządzeniu ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, który zakłada przesunięcie zakończenia roku szkolnego z 21 na 19 czerwca. Wszystko z powodu wypadającego w czwartek Bożego Ciała – Jeżeli przed piątkiem, który w sposób tradycyjny kończy zajęcia szkolne pojawia się dzień wolny, to wówczas można te zajęcia zakończyć w środę poprzedzającą dzień wolny.

Rok szkolny 2018/2019 nie był dla uczniów, rodziców ani nauczycieli najłatwiejszym okresem: minął on pod znakiem strajku nauczycieli, kumulacji roczników, trudnej rekrutacji do liceów i techników oraz likwidacji gimnazjów. W tym roku odbył się pierwszy po reformie oświaty egzamin ósmoklasisty oraz ostatni egzamin gimnazjalny.

Dodatkowo w minionym roku szkolnym rodzice uczniów otrzymali 300 złotych na zakup wyprawki dla dziecka (program Dobry Start) – według deklaracji ministra edukacji projekt ten będzie kontynuowany, a wnioski o pieniądze na wyprawkę na nowy rok szkolny można składać od 1 lipca.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pozdro dla złodzieiiiiiiiiiiiiiiiiii Recent comment authors
Pozdro dla złodzieiiiiiiiiiiiiiiiiii
Gość
Pozdro dla złodzieiiiiiiiiiiiiiiiiii

Jak się patrzy na pewne osoby, które wszystko muszą otrzymywać za darmo lub jak nie otrzymają to ukradną , to nasuwa się spostrzeżenie, że kradzione drzewa owocowe smakują najlepiej.Smacznego pewne osoby nigdy nie mieli honoru i nigdy go nie będą mieli.