Czy w tym sezonie pojawią się ratownicy WOPR nad jeziorem kuksy?

0
1107

Ruszyły wakacje, dla wielu mieszkańców naszej gminy wyczekiwany czas odpoczynku, tym bardziej że od kilku tygodni żar leje się z nieba. Wielu z nas orzeźwienia szuka nad wodą. W naszej gminie od zawsze mieszkańcy zażywają głównie kąpieli nad jeziorem Kuksy.

Niestety, od paru lat nad tym akwenem wodnym nie ma ratowników. Jak udało nam się ustalić gmina Dzierzgoń od kilku tygodni szuka wykwalifikowanej kadry ratowniczej do podjęcia pracy na kąpielisku. Niestety bezskutecznie.

Problem ratowników na polskich plażach..

Niestety, w tym roku zabraknie ich nad popularnymi w regionie jeziorami. W tym roku będzie tak też innymi popularnymi akwenami na terenie województwa pomorskiego – Powód jest banalny, brakuje ratowników chętnych do pracy w takich małych miejscowościach jak nasze, Gmina oferuje wynagrodzenie adekwatne do możliwości. Jednak wielu ratowników wybiera większe kurorty lub po prostu pracę za granicą. W chwili obecnej trwają poszukiwania ratowników.

Mamy jedną chętną osobę do pracy, a to zdecydowanie za mało, by zabezpieczyć kąpielisko.

Pamiętajmy, jeżeli już zdecydujemy się na korzystanie z kąpieli w miejscach gdzie nie ma ratowników dbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich oraz nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu i innych używek.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar