[WIDEO] 17-latek utonął na niestrzeżonym kąpielisku w Iławie.

0
1008

Na niestrzeżonej plaży nad Jeziorakiem, znajdującej się niedaleko ogrodów działkowych Słonecznik w Iławie, wyciągniętego z wody ciało 17-letniego chłopaka. Pomimo długiej reanimacji niestety nie udało się przywrócić jego czynności życiowych.

Pierwsze zgłoszenie o tragicznym zdarzeniu służby otrzymały o godz. 17.41 od ojca chłopca, który zauważył rzeczy pozostawione na dzikiej plaży.

Do akcji skierowano ratowników wodnych, straż pożarną policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Jak nam przekazała sierż. sztab. Edyta Szydłowska z iławskiej policji, koło godz. 19 nurek zlokalizował i wyłowił na powierzchnię ciało chłopaka. Lekarz przybyły na miejsce zdarzenia po mimo podjętej reanimacji stwierdził zgon.

W miejscu gdzie doszło do tragedii regularnie mieszkańcy i turyści korzystają z kąpieli, wielu z nich zdaje sobie sprawę z ryzyka wchodzenia do akwenu gdzie nie ma ratowników, jednak jak mówią starają pływać bezpiecznie.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Czerwiec pod względem utonięć jest rekordowy, do dziś utonęło ponad 113 osób. Apelujemy do wszystkich o rozwagę nad wodą.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar