Elbląg: chciał spłacić długi, więc postanowił… napaść na bank.

0
910
cof

Policjanci kryminalni zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na jedną z placówek bankowych na terenie Elbląga. Funkcjonariusze zabezpieczyli rewolwer alarmowy, którym miał posłużyć się sprawca napadu a także odzyskali skradzione przez niego pieniądze. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 39-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.


Była środa przed godziną 12.00. Do jednej z placówek bankowych na terenie Elbląga wszedł zamaskowany mężczyzna, wyjął rewolwer i zażądał od obsługi wydania pieniędzy. Zrabował w ten sposób blisko 30 tysięcy złotych. Policjanci zaraz po zdarzeniu byli na miejscu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy napadu. Zabezpieczono monitoring, użyto psa tropiącego a policjanci kryminalni rozpoczęli pracę operacyjną.

To właśnie ona doprowadziła najpierw do wytypowania potencjalnego sprawcy. Gdy informacje potwierdziły się funkcjonariusze ustalili, gdzie obecnie się on znajduje i w konsekwencji zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania w jego samochodzie znaleziono rewolwer alarmowy, na który nie jest wymagane pozwolenie a którym miał posłużyć się w trakcie napadu.

Policjanci odzyskali także skradzione z banku pieniądze. Jak ustalono zatrzymany mężczyzna nie był wcześniej notowany. Na dokonanie rozboju zdecydował się ponieważ miał zobowiązania finansowe wobec innych osób a pieniądze pozyskane z napadu chciał przeznaczyć na uregulowanie tych zobowiązań. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem. Za dokonanie rozboju może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

DODAJ KOMENTARZ:

avatar