Policjanci ostrzegają przed domokrążcami- oszustami

1
1213

Sztumska policja wciąż apeluje o niewpuszczanie obcych do domów i mieszkań. Po fali kradzieży metodami na tzw. wnuczka, pracownika urzędu czy policjanta pojawił się kolejny sposób okradania. Mieszkaniec gm Sztum wpuścił do domu nieznane osoby, które prosiły o wodę. Oszuści, wykorzystując dobre serce starszej kobiety, próbowały ją okraść.

Sztumscy policjanci ostrzegają mieszkańców naszego powiatu przed złodziejami, którzy nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Uciekają się oni do różnych metod, wymyślają nieprawdziwe historie, tylko po to, żeby w nieuczciwy sposób zdobyć pieniądze.

W miniony weekend starsza kobieta została okradziona ze swoich oszczędności. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzoną wynikało, że do jej drzwi zapukała kobieta, która pod pretekstem napicia się wody weszła do seniorki. Oszustka wykorzystując nieuwagę i dobre serce mieszkanki, skradła jej schowane pieniądze.

Policja apeluje o czujność i ostrożność w kontaktach z obcymi. Uważajmy na to, kogo wpuszczamy do swojego domu. W razie jakichkolwiek podejrzeń, co do próby popełnienia przestępstwa, poinformujmy o tym niezwłocznie policję.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ewa Recent comment authors
Ewa
Gość
Ewa

A skąd wiedziala gdzie szukać.?to jest ciekawe