Śmieci w naszych rzekach i jeziorach.

0
559

Tysiące butelek, worków i innych śmieci pływa w polskich rzekach i jeziorach. Zostawiają je turyści, wędkarze i okoliczni mieszkańcy. Nasze wody stają się zaniedbane i zaśmiecone, a ludzie mieszkający w pobliżu nie mogą z nich korzystać.

W wielu miejscach gdzie przebywamy znajdują się pojemniki na śmieci, czy z nich korzystamy? Zapewne tak, jednak zawsze znajdzie się ktoś kto pomimo wszystko woli przeprowadzić utylizację odpadów „po polsku” wyrzucając je do wody lub na dzikie wysypiska. Sprawa wydaje się na pozór banalna, złapać i ukarać. Pytanie tylko jak namierzyć taką osobę? Owszem prawo przewiduje ukaranie osób dopuszczających się takich czynów. Jednak jak życie pokazuje to ciężka i żmudna praca wielu służb.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zdjęcia wykonane z mostu przy ul. Odrodzenia gdzie widać porzucony worek ze śmieciami w rzece, takich miejsc zapewne jest więcej. Zarówno w rzece jak i w jeziorze Kuksy. To przykre że nie dbamy o dobro wspólne, o przyrodę. Nam pozostaje tylko apelować do mieszkańców by dbać o przyrodę, i nie zaśmiecać rzek oraz jezior.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar