[WIDEO] Zbieramy fundusze dla ” kruchego” Łukasza. Apel matki. Nie mamy czasu.

0
1249

Chłopiec walczy z wrodzoną łamliwością kości (typ V) OSTEOGENESIS IMPERFECTA. Jest to choroba genetyczna, która objawia się kruchością kości.

Chłopiec ma za sobą 39 złamań, w tym 13 złamań kręgosłupa. Jego kręgosłup jest tak kruchy, że zwykłe kichnięcie powoduje złamanie kręgów, które obniżają się i wzajemnie się miażdżą. 

Do tego następuje rotacja kręgosłupa – okręcanie kręgosłupa w około własnej osi (35%), co powoduje deformację miednicy. . Przy tej chorobie występuje deformacja obu podudzi, tzw. szablowatość (przodowygięcie) kończyn dolnych, przerosty kończyn górnych, deformacja żeber i całego szkieletu. Tak liczne unieruchomienia, wynikające ze złamań kręgosłupa, przyczyniły się do zaniku mięśni kręgosłupa i kończyn powodując zaburzony metabolizm tkanki kostnej

21 lipca wyznaczono termin operacji w Stanach Zjednoczonych. To niecałe 20 dni, a środków brakuje. Bardzo prosimy Was o pomoc. Każda złotówka się liczy. Jeśli nie możecie wesprzeć finasowo Łukasza udostępnijcie post. Być może ktoś z waszych znajomych będzie w stanie pomóc Łukaszowi.

Dla Łukasza jest jedna, jedyna szansa! – mówi mama chłopca. -Jak mam powiedzieć dziecku, że nie będzie operacji, bo nie zebraliśmy pieniędzy. On już tyle wycierpiał!

Operacja kręgosłupa i specjalistyczne leczenie w szpitalu dziecięcym Nemours Alfred I. duPont w Wilmington w USA. 10 marca 2018 roku wylecieliśmy z synem do Stanów na leczenie. Planowana operacja kręgosłupa nie odbyła się z powodu zbyt słabych i rozmiękczonych kręgów i kości. Amerykańscy lekarze nie kryli rozczarowania i przerażenia stanem zdrowia mojego dziecka. Podjęli się odbudowy mięśni Łukasza. Podczas pobytu w amerykańskiej klinice, reaktywowano mięśnie poprzez intensywną 2-miesięczną rehabilitację. Po tym czasie Łukasz zaczął chodzić – szok!

Obie kończyny dolne zostały zoperowane poprzez wstawienie śrub i prętów, których zadaniem było wyprostowanie wygiętych kończyn, a nade wszystko stabilizacja, aby Łukasz po pionizowaniu i przy tak miękkich kościach nie złamał się. Rozpoczęte leczenie w USA przyniosło spektakularne rezultaty. Łukasz wrócił do Polski na stojąco, zaczął ponownie chodzić! Było widać to szczęście w jego oczach.

Teraz musimy wrócić do USA. Operacja była już zbyt długo odkładana. Kręgosłup w każdej chwili może się złamać ponownie, uszkadzając rdzeń kręgowy – wtedy nastąpi porażenie i dla Łukasza nie będzie już ratunku. W ciągu 3 tygodni trzeba zebrać 550 tysięcy, bo inaczej operacja zostanie odwołana i przesunięta do czasu zebrania potrzebnej kwoty.

Pomóc można, klikając w zbiórkę TUTAJ.

pomagam.pl

DODAJ KOMENTARZ:

avatar