Tysiące fanów muzyki disco polo bawiło się na VI edycji Żuławy w Rytmie disco!

0
770

Zgodnie z przewidywaniami, istny tłum postanowił bawić się podczas szóstej edycji festiwalu disco-polo w Nowym Stawie. Impreza trwała ponad siedem godzin i skończyła się po północy już w niedzielę. Wtedy z publicznością żegnał się ostatni z wykonawców – Zenek Martyniuk.

Plac koncertowy przy ulicy Bema w sobotę zapełnił się tysiącami fanów muzyki disco-polo z najbliższej okolicy, dalszych rejonów województwa pomorskiego, ale także z Elbląga i okolic, co wiadomo choćby po tym, że wśród laureatek loterii, zorganizowanej przez Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki wśród nabywców biletów, znalazła się braniewianka. Szczęśliwców, którzy kupili wejściówkę w przedsprzedaży (to uprawniało do udziału w loterii) i zostali wylosowani, było więcej; nazwiska można sprawdzić na profilu NCKiB i imprezy na Facebooku.

Nagrody finansowe (200 zł) ucieszyły gości festiwalu, ale najważniejsza dla nich była muzyka. Większość zespołów po raz pierwszy pojawiła się na scenie w Nowym Stawie. Wystąpili: Power Play, Shantel, Eratox, Playboys, Defis, a gwiazdami w tym roku byli Magdalena Narożna z zespołem Piękni i Młodzi oraz „król Nowego Stawu”, Zenek Martyniuk, który zagrał tu już trzeci rok z rzędu. Jak widać, fenomen muzyki dico-polo ma się dobrze. Wiele utworów, zwłaszcza głównych gwiazd imprezy, publiczność potrafiła zaśpiewać razem z wykonawcami.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar