Droga Dzierzgoń-Pachoły doczekała się remontu. Prace ruszą jeszcze w tym miesiącu.

3
1474

Od kilkunastu lat wiadomo jest że droga wojewódzka nr 527 z Dzierzgonia do Rychlik wymaga remontu. Jazda samochodem po tym odcinku drogi wymaga anielskiej cierpliwości. Mieszkańcy wsi położonych w okolicach Dzierzgonia w województwie pomorskim i Rychlik w województwie warmińsko-mazurskim są zdesperowani.

Jezdnia przypomina szwajcarski ser i znacznie odbiega od standardów drogi wojewódzkiej. Oba odpowiedzialne za nią urzędy marszałkowskie do tej pory twierdziły, że pieniędzy na remont nie ma.

Jak udało nam się ustalić samorząd województwa pomorskiego znalazł kwotę potrzebną na remont odcinka drogi z Dzierzgonia do Pachoł. Remont tego fragmentu ma rozpocząć się prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu, a na pewno miesiącu.

Na chwilę obecną wiadomo że do gruntownej wymiany asfaltu ma dojść na odcinku prawie 2 km. Niestety nie wiemy czy inwestycja będzie kontynuowana po stronie województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej informacji na temat planowanego remontu już wkrótce na naszej stronie!

3
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
InkaZoruentowanyInka Recent comment authors
Inka
Gość
Inka

Z tego co wiem to woj. Warmińsko-mazurskie ma w planach na lata 2021-2027 dokończyć przebudowę drogi 527

Zoruentowany
Gość
Zoruentowany

Coś się ruszyło po stronie woj. Warmińsko-mazurskiego bo na drzewach ustawili klatki do badania występowania żuczków to pewnie będzie wycinka

Inka
Gość
Inka

No i co…. dziś ostatni dzień miesiąca… I jakoś robót nie widać….