Na DK 22 w Kończewicach zginął motocyklista. Policja apeluje o zachowanie ostrożności.

0
952

Wczoraj o godz. 14.23 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku na drodze krajowej nr 22 na wysokości pierwszego skrętu do Kończewic od strony Malborka.

Zderzyły się motocykl i samochód dostawczy ford transit . Na miejsce poważnego zdarzenia drogowego zadysponowano straż pożarną, policję i zespół ratownictwa medycznego.

Zaraz po przyjeździe strażacy i ratownicy medyczni rozpoczęli walkę o życie motocyklisty, obywatela Niemiec. Niestety, po 30 minutach lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Na miejscu pracowali policjanci z dochodzeniówki pod nadzorem prokuratora. Okoliczności i przyczyna tragedii będą szczegółowo wyjaśniane. Na razie można mówić o wstępnych ustaleniach.

Jak wynika z nich, kierowca forda nie upewnił się co do możliwości wykonania skrętu w lewo i uderzył w wyprzedzający go motocykl. W wypadku zginął 60-letni motocyklista, obywatel Niemiec. Kierujący samochodem był trzeźwy – mówi mł. asp. Sylwia Kowalewska, rzeczniczka prasowa KPP Malbork.

Fordem jechały dwie osoby. Jedna z nich wymagała pomocy medycznej. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar