Sztum. Lądowisko dla LPR-u coraz bliżej.

1
1230

Lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Polskim w Sztumie już niebawem będzie mogło przyjąć pierwsze helikoptery. Skrócenie czasu transportu pacjentów z miejsca zdarzenia do Szpitala znacznie przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa. Będzie to finalizacja projektu „Przekształcenie Izby Przyjęć w Sztumie w Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z budową lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przy Szpitalu w Sztumie powstają dwa nowe obiekty związane z Państwowym Systemem Ratownictwa Medycznego. Oprócz lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, drugim obiektem jest budynek wielofunkcyjny, który będzie miejscem stacjonowania członków Zespołów Ratownictwa Medycznego, tj. karetek pogotowia.☀️

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa IX: Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego – w zakresie utworzenia nowych szpitalnych oddziałów ratunkowych powstałych od podstaw lub na bazie istniejących izb przyjęć ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii (roboty budowlane, doposażenie).

Szpital w Sztumie dzięki ponad 5 milionów złotych dotacji, co stanowi 85% wartości projektu, nie tylko buduje lądowisko i wielofunkcyjny obiekt, a także nabywa specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, m. in. aparaty do znieczulania, respiratory, łóżka, defibrylatory, aparat USG, kardiomonitory, aparat przyłóżkowy RTG. Do chwili obecnej Szpital dokonał zakupu większość specjalistycznej aparatury i jest na zaawansowanym etapie realizacji prac budowlanych.

Sztumski Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie mógł jeszcze lepiej świadczyć usługi polegające na ratowaniu zdrowia i życia pacjentów, w szczególności w najtrudniejszych stanach, tj. w trakcie zawałów, udarów, po wypadkach.

Usługi świadczone są na rzecz wszystkich potrzebujących, w tym głównie dla mieszkańców Powiatu Sztumskiego i powiatów ościennych.

Warto dodać, że sztumski SOR dysponuje pełną obsadą personalną, w niektórych grupach personelu nawet powyżej standardów wymaganych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

informacja i zdjęcia Szpital Polski w Sztumie

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Uop Recent comment authors
Uop
Gość
Uop

Tylko nie do tej wykanczalni!!!