Karta LGBT w Sztumie?

4
1004

Konferencja prasowa Koalicji Lewicy odbyła się w Sztumie. Poinformowano w jej trakcie o podjęciu inicjatywy uchwałodawczej w sprawie wprowadzenia w Sztumie karty LGBT.

Na Pomorzu rusza tęczowa fala. Najpierw zgłosiliśmy projekt w Sopocie, teraz pora na Sztum – informowali organizatorzy konferencji. – Czas, aby Sztum pokazał, po której stronie dzisiaj stoi: dobra czy zła, bitych czy bijących. Na konferencji ogłosimy powołanie komitetu inicjatywy uchwałodawczej w celu zebrania podpisów pod obywatelskim projektem uchwały Sztumskiej Karty LGBT.

Na konferencji wystąpili: Beata Maciejewska – liderka Wiosny na Pomorzu; Michał Piękoś – inicjator pierwszej karty LGBT na Pomorzu (Sopot), Wiosna oraz Ksenia Grekulak – inicjatorka Sztumskiej Karty LGBT, Wiosna.

Poinformowano o podjęciu zbierania podpisów pod projektem uchwały w sprawie przyjęcia Sztumskiej Karty LGBT (potrzeba 200 podpisów). Po konferencji prasowej uczestnicy mieli powiadomić burmistrza Leszka Tabora o tej inicjatywie. Jeśli uda się spełnić wymogi formalne i przedstawić projekt uchwały, prawdopodobnie Rada Miejska zajęłaby się nim we wrześniu.

4
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Nowoczesny ale nie za lgbt.HENIOAnonimPrzeciw LGBT Recent comment authors
Przeciw LGBT
Gość
Przeciw LGBT

Na pewno nie jestem po stronie LGBT, jeżeli coś obrażą uczucia religijne profanuje kościoły, robi parodię Mszy Świętej i procesji Bożego Ciała to dla mnie tacy ludzie, a bardziej ideologia nie ma miejsca. Zdanie , Czas, aby Sztum pokazał, po której stronie dzisiaj stoi: dobra czy zła, bitych czy bijących to w takim razie LGBT mam rozumieć ,że jest po stronie dobra to ja jednak wole być po stronie zła, bo według mnie świat demoralizuje właśnie LGBT i to oni doprowadzają do agresji poprzez swoje natarczliwe zachowania.

Anonim
Gość
Anonim

Widać, że ogromny odsetek Polaków pozostał w średniowieczu. Jasne, osoby, które obrażają Kościół postępują źle i uwierz mi, że ogromnej ilości ludzi, którzy popierają LGBT jest za to wstyd i nie popierają takiego zachowania. Pamiętajmy jednak, że Bóg kocha każdego, nie ważne czy jest gejem, bi czy hetero. Powinniśmy szerzyć miłość, nie nienawiść. To tak jakby ktoś Ciebie bił za to, że kochasz swoją żonę/męża/chłopaka/dziewczynę. Większość osób reprezentujących LGBT jest właśnie za tym, aby nie musieli się bać pokazać światu kim naprawdę są. Jako katoliczka i osoba heteroseksualna kocham Boga, ale wspieram również osoby LGBT, ponieważ wszyscy powinniśmy być równi… Czytaj więcej »

HENIO
Gość
HENIO

lGBT TO PROWOKATORZY. KIEDY BIEDRONKE OTWIERAJĄ

Nowoczesny ale nie za lgbt.
Gość
Nowoczesny ale nie za lgbt.

Ta zaraza doszła na Pomorze.