Policjanci prowadzą działania „Bezpieczne Wakacje”

3
897

Sztumscy policjanci od 19 czerwca w prowadzą działania „Bezpieczne Wakacje”. Mają one na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku. Funkcjonariusze biorą udział w festynach oraz zapraszają dzieci do zwiedzania sztumskiej komendy.

Podczas spotkań z najmłodszymi promują ogólnopolską akcję pn.” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego patronatem honorowym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie od 19 czerwca prowadzą działania „Bezpieczne Wakacje”. Mundurowi dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na terenie powiatu kontrolują akweny wodne, spotykają się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach, uczestniczą w festynach oraz prowadzą działania profilaktyczno-kontrolne. Podczas spotkań z dziećmi przebywającymi na półkoloniach na terenie miasta funkcjonariusze omawiają podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Również prowadzą prelekcje z działkowcami oraz rodzicami dzieci wyjeżdżającymi na obozy letnie.

Stróżę prawa przypominają najmłodszym użytkownikom dróg jak bezpiecznie poruszać się po mieście, ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z wypoczynkiem nad wodą, zabawą na podwórku i w lesie. Funkcjonariusze ruchu drogowego zwracają również szczególną uwagę na autokary przewożące zorganizowane grupy młodzieży. Na początku lipca policjanci dbali także o bezpieczeństwo uczestników parady zlotu VW Garbusa.

3
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
EwaKolRodzic Recent comment authors
Rodzic
Gość
Rodzic

Wszystko fajnie, tylko szkoda że nikt nie zwraca uwagi na parking koło placu zabaw Nestle. Tam młodzież robi co chce, jeżdżą z zawrotną prędkością, również a maskach samochodów… Strach iść z dziećmi na plac zabaw… Oprócz tego pojawiają się tam narkotyki.. Ale policja przejeżdża obok nawet nie zwracając uwagi na to że młodzież siedzi przez parę godzin w autach z których aż się kurzy od dymu…

Kol
Gość
Kol

Dokladnie na tzw. świnskim rynku stoja samochody wieczorami i dilerzy handluja dragami wszyscy o tym wiedza ale nikt nic z tym nie robi takich miejsc jest wiecej .

Ewa
Gość
Ewa

Aby milicja zainterweniowala potrzeba im jeszcze z trzy auta,bo dupy ruszyc z buta sie boją