[PILNE] Pożar w Muzeum Zamkowym w Malborku

1
2105

Jak podaje Portal na Plus, w dniu dzisiejszym malborscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze w kościele Najświętszej Marii Panny na Zamku Wysokim Muzeum Zamkowego w Malborku. Do akcji natychmiast skierowano kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie dotarło do strażaków o godz. 20.50. Na miejsce zjechało się wiele zastępów jednostek ratowniczo-gaśniczych. Na miejscu okazało się, że doszło do zapłonu prawdopodobnie spowodowanego urządzeniami elektrycznymi.

Jak podaje Portal na Plus – W kościele trwają przygotowania do nowej wystawy. Pracują tam różne firmy. Prawdopodobnie od kabli do reflektorów doszło do zapłonu jakichś szmat. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana, strażacy działają na miejscu. Nie doszło do zniszczeń, ale panuje duże zadymienie – mówi Beata Stawarska, wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.

Nikt nie ucierpiał, do zapłonu doszło przed wejściem grupy turystów na nocne zwiedzanie. Akcja strażaków trwa (stan na godz. 21.30).

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kajka Recent comment authors
Kajka
Gość
Kajka

Ta firma która zakładała elektryke powinna ponieść konsekwencje chyba że to była firma KRZAK co już jej nie ma ale ktos wziął kasę i jakaś gwarancja jest !!