Czy do końca wiemy jak segregować śmieci?

6
916

Przy śmietnikach na terenie naszej gminy w specjalnie przygotowanych boksach dla każdego osiedla zalegają śmieci, i problem nie dotyczy samego wywozu odpadów, a sposobu w jaki oddajemy surowiec do utylizacji.

Zarówno w centrum miasta jak i jego obrzeżach można znaleźć miejsca gdzie mieszkańcy zamiast wyrzucać śmieci do pojemników, wyrzucają je obok.

Czy akcje promujące prawidłowy recykling przynoszą skutek?

Od właściwie kilku lat uczymy się prawidłowego pozbywania się odpadów komunalnych. O prawidłowości przypominają nam spoty reklamowe, ulotki oraz różnego rodzaju akcje promocyjne. Jednak jak pokazuje życie nie do końca tak jest, że z chęcią uczymy się na nowo „wyrzucać śmieci”. W zagrodach znajduje się wszystko. Zaczynając od starych mebli, po sprzęt AGD i RTV. Nie wspominając już o workach z odpadami pozostawionymi przy śmietniku.

Co zrobić ze starym sprzętem RTV, AGD oraz meblami i innymi rzeczami nie nadającymi się na śmietnik?

Sprawa ze starym sprzętem, gruzem, lekami, oponami itp. wydaje się od lat trudna. Bowiem nie wszystko możemy wyrzucić do śmietnika. Od dwóch lat na terenie gminy Dzierzgoń działa PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Miniętach. Gdzie możemy oddać praktycznie wszystkie odpady które zalegają nam w piwnicach lub przydomowych podwórkach. Warto dodać że każdy mieszkaniec gminy, odpady do PSZOK może oddać bezpłatnie.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Miniętach czynny jest:

poniedziałek- piątek w godzinach 10:00- 17:00, sobota 9:00- 14:00

PSZOK przyjmuje odpady selektywnie zebrane takie jak: papier i tektura, szkło, metalei tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne, zużyte opony, odpady zielone oraz odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów.

Ważnym aspektem oddania odpadów do PSZOK-u jest segregacja, wszystkie oddane materiały muszą być prawidłowo posegregowane. Jednak to dla wielu nie powinien być problem, w końcu wszystkim nam powinno zależeć na czystości gminy Dzierzgoń.

6
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
masakraEwaAaaDO STAREGOStary Recent comment authors
Ewa
Gość
Ewa

Widzac jak smieciarka i tak zabiera wszystko plastik,szklo itd do jednego kubla to pytam po co ta segregacja jak i tak wszystko pdu w dupe

Stary
Gość
Stary

Niestety Tak jest.po co ta segregacja,jak adm i tak ma to gdzieś,no ale podwyżkę to wie jak zrobić

DO STAREGO
Gość
DO STAREGO

no widzisz nie masz PANIE drogi pojecie dlaczego segreguje sie smieci
A WIEC TAK DBAMY O SRODOWISKO JESLI SIE JEST SIE WYCHOWKIEM PEGIERU NIE MA SIE O TYM POJECIA TAKI STARY A TAK MALO WIE

Ewa
Gość
Ewa

Widac braki w edukacji,brak skladu, bledy gramatyczne,sugeruje nie brac udzialu w konwersacji,gdyz twoj poziom intelektualny nie odbiega od pensjonariuszy ZOO

Aaa
Gość
Aaa

Odpady nawet posegregowane z terenów wiejskich nie są odbierane pomimo że jest harmonogram odbioru, który powinien dotyczyć wszystkich, nawet Urząd, który za to odpowiada, lecz poza poborem opłat nic nie robi. Może należy zaprosić którąś że stacji telewizyjnych, która naglosni problem, bo Gmina tego nie widzi, a szkoda.

masakra
Gość
masakra

ZAL CZYTAC TYCH POLITYCZNYCH WYPOWIEDZI NIE BEDE CHODZIL NA WYBORY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!