Waplewo Wielkie. Z wiatrówki ostrzelał samochody i pobliską szkołę.

0
2109

Sztumska jednostka policji prowadzi dochodzenie w sprawie ostrzelania samochodów oraz szkoły w Waplewie Wielkim. Jak wynika z informacji na szczęście nikomu nic się nie stało, ale są straty materialne. Do aktów wandalizmu na terenie wsi dochodziło zazwyczaj po zmroku. Snajper, bo tak żartobliwie mówią o nim mieszkańcy, strzela z wiatrówki lub innej broni pneumatycznej na metalowe kulki.

W całej sprawie należy się cieszyć że nikt nie został poszkodowany. Jak podaje Radio Gdańsk, uszkodzeniu uległa też szyba w Szkole Podstawowej w Waplewie Wielkim. Na tą chwilę policja potwierdza fakt wszczęcia dochodzenia w sprawie, policjanci w dniu wczorajszym przeprowadzili rozpytanie w terenie. W chwili obecnej nikt nie został zatrzymany.

Policja szuka snajpera i ustala okoliczności zdarzeń. Przesłuchiwani są pokrzywdzeni i ustalani są świadkowie – poinformował aspirant Marek Łoszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Dochodzenie na razie będzie prowadzone w kierunku uszkodzenia mienia. Grozi za to 5 lat więzienia. Jeśli okaże się, że działanie sprawcy naraziło ludzi na niebezpieczeństwo, wówczas kara może być wyższa. Dodatkowo sąd może nakazać sprawcy naprawienie szkody.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments