Mieszkaniec powiatu sztumskiego zatrzymany za usiłowanie gwałtu. Zdarzenie miało miejsce w Malborku

0
1975

Mieszkaniec powiatu sztumskiego został zatrzymany przez policję na terenie Malborka – próbował zgwałcić kobietę na jednej z ulic miasta. Grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem około godziny 7. Dyżurny malborskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic na terenie miasta 45-letnia mieszkanka Malborka została napadnięta przez mężczyznę, który usiłował ją zgwałcić. Sprawca został spłoszony przez przypadkowego świadka, który pośpieszył kobiecie z pomocą.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy sporządzili dokładny rysopis napastnika i podjęli poszukiwania. Po około dwóch godzinach na jednej z ulic miasta zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Zatrzymany 29-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego został przewieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków. 29-latek usłyszał zarzut usiłowania gwałtu. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury stosując wobec zatrzymanego areszt na 3 miesiące.

Za usiłowanie gwałtu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments