Burze nie oszczędziły mieszkańców powiatu Sztumskiego i Iławskiego.

1
4839

W nocy z 28/29 sierpnia strażacy interweniowali aż 11 razy w związku z burzą jaka szalała na obszarze powiatu sztumskiego. Zgłoszenia w głównej mierze dotyczyły zalanych piwnic oraz pożaru aż trzech drzew, które zapaliły się od uderzenia pioruna. W dniu wczorajszym również doszło do pożaru stodoły w Krasnej Łące. W akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy straży pożarnej.

Na terenie gminy Dzierzgoń burza nie wyrządziła większych zniszczeń, strażacy byli dysponowani do pożaru drzewa oraz konaru drzewa tarasującego drogę. Jak informuje nas rzecznik sztumskiej straży pożarnej, w wyniku wszystkich tych zdarzeń nikt nie został poszkodowany.

Silna burza powaliła stodołę w Lubnowach Małych. Duże straty!

Kilkanaście powalonych drzew, zerwane dachy i całkowicie zniszczona stodoła. To efekt nocnej burzy która przeszła nad Lubnowami Małymi w pow. Iławskim. Jak relacjonują mieszkańcy wszystko zaczęło się o godzinie 22, kiedy nad powiatem rozszalała się burza. W jednej chwili silny wiatr powalił drzewa, słupy energetyczne oraz stodołę.

Do walki ze skutkami wichury zostali wezwani strażacy, jednak ich praca w pierwszej fazie działań skupiona była na utrzymaniu przejezdności dróg i usunięciu konarów drzew. Dopiero dzisiejszy poranek pokazał jak duża jest skala zniszczeń. Na terenie sołectwa bez prądu pozostanie do wieczora kilkaset osób. Służby energetyczne pracują na miejscu usuwając awarię.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Była mieszkanka Recent comment authors
Była mieszkanka
Gość
Była mieszkanka

Osoba ktora widziała to wszystko w czasie tej burzy przeżyła to bardzo…Ja zobaczyłam to na drugi dzień i odjelo mi mowę….myślę że innych słów nie trzeba używać…