Zawalił się budynek mieszkalny w Ankamatach.

4
3040

Wczoraj po godz. 17 w miejscowości Ankamaty doszło do zawalenia się części budynku mieszkalnego w którym prowadzone były prace związane z ociepleniem. Domownicy chwilę przed całym zdarzeniem opuścili dom dla tego nie było żadnych osób poszkodowanych.

Po zajściu mieszkańcy w pierwszej kolejności poinformowali władze gminy Dzierzgoń, że doszło do zawalenia się domu mieszkalnego. Na miejscu jeszcze przed przyjazdem zastępów straży pożarnej, pojawiła się burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun wraz z pracownikami podległych jednostek – To właśnie pracownicy gminy poinformowali straż pożarną o całym zdarzeniu.

Na miejscu pojawiła się również straż pożarna, która pomogła w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy pomogli ewakuować potrzebny sprzęt i po przeprowadzeniu wstępnych oględzin został wydany zakaz użytkowania budynku. W dniu dzisiejszym na zawalisku ma pojawić się nadzór budowlany, który zdecyduje o dalszych losach domu.

– Jak udało nam się ustalić na chwilę obecną, poszkodowani zatrzymali się u sąsiadów, jednak już teraz wiadomo że potrzeby rodziny z Ankamat będą duże. Również w dniu dzisiejszym z rodziną spotkali się pracownicy MOPS-u, którzy poinformują poszkodowanych o pomocy jaka im zostanie udzielona.

4
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
UopBobNikOna Recent comment authors
Ona
Gość
Ona

Dostaną Tysiąc złotych i karzą im coś wynająć. A ludzie jeszcze obrobią im tyłki, że wzbogacają się kosztem innych wykorzystując swoje nieszczęście. (pewnie- przecież alkoholicy muszą dostać zapomogę na chlanie, a każdy obywatel naszej gminy wprost marzy, żeby zawaliła mu się ściana w domu)

Nik
Gość
Nik

Oj “redaktorku”slyszysz ze gdzies dzwony bija,ale nie wiesz gdzie,prace byly przy uszczelnieniu fundamentu!

Bob
Gość
Bob

Nik za to ty dzwonów nie słyszysz przez te swoje duże uszy.

Uop
Gość
Uop

Za to ty jestes bob pseudobudowniczy ,brawo ty! A efekty widac