OSP Żuławka Sztumska z „Nowym” pojazdem gaśniczym!

0
1039

W piątek w Żuławce Sztumskiej odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej straży pożarnej. Auto jest w pełni przystosowane do niesienia pomocy w różnego rodzaju akcjach.

To że strażacy posiadają nowszy nabytek, to efekt kilku miesięcy starań Burmistrz Dzierzgonia Jolanty Szewczun i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Tomasza Banacha oraz Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Tomasza Komoszyńskiego.

Samochód został przekazany z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Gdańsku decyzją Komendanta Głównego PSP. Klucze do samochodu razem z Burmistrz Dzierzgonia przekazał Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Komoszyński.

Strażacy z Żuławki Sztumskiej są jednostką włączoną do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gasniczego. Jest to druga jednostka na terenie gminy Dzierzgoń działająca w KSRG. Dzięki nowszemu pojazdowi druhowie z OSP żuławka Sztumska będą mogli szybciej i sprawniej reagować na potrzeby mieszkańców gminy i powiatu sztumskiego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments