[WIDEO] Jest zarzut dla 28-latka, który w Sadlinkach koło Kwidzyna podpalił bezdomnego.

0
1164

Do zajścia doszło w okolicach dworca PKP 15 września br. Mężczyźni wspólnie pili alkohol, po czym obaj zasnęli w krzakach na dworcu. Chwilę później 28-latek obudził się i podpalił bluzę śpiącego znajomego. Gdy zauważył, że ogień szybko rozprzestrzenia się, uciekł z miejsca zdarzenia. W między czasie zadzwonił na numer ratunkowy.

Jak wyjaśnia nam komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. kap. Dariusz Treć do strażaków wpłynęło zgłoszenie ok godz. 19.20 o pożarze mężczyzny na dworcu PKP w Sadlinkach. Na miejsce wysłano dwa zastępy ratownicze, niestety pomimo podjętych działań 54-latek zmarł.

Policja zatrzymała 28-latka.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 par. 1 k.k., to jest tego, że działając z zamiarem bezpośrednim dokonał zabójstwa pokrzywdzonego w ten sposób, że podczas gdy pokrzywdzony spał po spożyciu alkoholu, przy użyciu zapalniczki podpalił jego odzież wierzchnią, a następnie po rozpaleniu się płomieni oddalił się z miejsca zdarzenia nie podejmując żadnych prób ugaszenia ognia.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że był pijany i nie panował nad sobą. Był zły na pokrzywdzonego.

Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments