Gmina Dzierzgoń wśród laureatów „Gryfa Gospodarczego 2019”

0
680

W tym roku Gryf Gospodarczy obchodzi swój jubileusz. Już po raz 20. nagrodzono liderów biznesu i najlepszych przedsiębiorców działających na Pomorzu. Zwycięzców poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 września 2019 r. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

W ciągu minionych 20 lat finalistami konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy zostało kilkaset najlepszych pomorskich firm, a ponad sto z nich zdobyło statuetkę Gryfa. Dziś jest to jedno z najważniejszych i najwyżej cenionych wyróżnień w środowisku przedsiębiorców naszego regionu.

Rekordowa edycja

Tegoroczna edycja Gryfa Gospodarczego była rekordowa, ponieważ finalistów konkursu wybierano spośród ponad stu kandydatów zgłoszonych z całego województwa. Reprezentowali oni niemal wszystkie branże pomorskiej gospodarki. – Jesteśmy ciekawym regionem, który konkuruje z innymi województwami zarówno centralnymi, jak i zachodnimi. Mamy swoje atuty, takie jak połączenia kolejowe, porty, stocznie i na pewno z nich korzystamy – zaznaczył wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

W ośmiu głównych kategoriach komisja konkursowa nominowała 33 firmy i organizacje. Wyróżnieni zostali Liderzy: innowacji, eksportu, inwestycji, odpowiedzialności społecznej, kształcenia zawodowego, przedsiębiorczości młodzieżowej, Pomorski start-up oraz Gmina przyjazna przedsiębiorcom. Natomiast wiodące media patronujące konkursowi dodatkowo przyznały Gryfa Medialnego firmie, która cieszy się największą popularnością wśród czytelników, radiosłuchaczy i internautów z Pomorza.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy przyznawana jest od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego.

Organizatorem konkursu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości pełniąca rolę doradcy marszałka w zakresie wspierania i rozwoju przedsiębiorczości. Celem konkursu jest prezentacja i promocja pomorskich firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu.

Partnerem merytorycznym jest korporacja doradcza PwC, która przygotowała rekomendacje dla komisji konkursowej. Głównym sponsorem jest mBank SA, natomiast partnerem strategicznym – Olivia Business Centre. Partnerami medialnymi wydarzenia są: „Dziennik Bałtycki”, Radio Gdańsk, portal Trojmiasto.pl oraz „Express Biznesu”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments