Święto Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bruku

0
910

Rocznica urodzin patronki stała się datą święta Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bruku. Zgromadzona pod sztandarem szkoły społeczność uczniów i pracowników 28 października obchodziła ten ważny dzień wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzicami i mieszkańcami.

Dyrektor szkoły Dominika Kulik powitała gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele samorządowi, dyrektorzy szkół, byli pracownicy, rodzice uczniów i mieszkańcy Bruku. Jak na urodziny przystało była moc życzeń i prezenty do biblioteki i sali gimnastycznej. Uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym przez grono pedagogiczne na tle dekoracji nawiązującej do twórczości patronki.

Został także rozstrzygnięty konkurs wiedzy na temat życia i twórczości Wandy Chotomskiej, w którym przyznano cztery równorzędne pierwsze miejsca dla uczniów z taką samą, najwyższą liczbą punktów. Nagrody otrzymali: Antonina Klemarczyk z kl. VII, Nikola Kolasa z kl. VI, Lena Kulik oraz Krzysztof Łomiak z kl. V.

Ważnym punktem obchodów było pożegnanie odchodzącej na emeryturę Marii Hoffmann, która w szkole przepracowała 20 lat. Zarówno współpracownicy, jak i dzieci z żalem rozstają się z panią Marią, będącą oddanym pracownikiem i dobrym duchem tej szkoły.

Urodzinowe obchody zakończyły się słodkim poczęstunkiem, zapewnionym przez Rodziców.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar