[WIDEO] Umowy na remonty dróg gminnych podpisane!

1
1129

W dniu wczorajszym w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu, zostały podpisane dwie umowy z wykonawcami na remonty dróg gminnych relacji Minieta – Stanowo – Morany oraz Morany – Kuksy – Litewki. Wykonawcami prac została firma „Tuga” z Nowego Dworu Gdańskiego oraz Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Strzelbud Sp. z o.o.

Na drodze relacji Minieta – Stanowo – Morany zostanie podniesiony standard techniczny poprzez w pokrycie całej nawierzchni drogi masą bitumiczną na odcinku 2,88 km. Na odcinku żwirowym droga zostanie przebudowana i włączona do sieci dróg gminnych. Droga na całym odcinku uzyska planowaną szerokość 5,5 m oraz pobocza. Standard zostanie podniesiony poprzez modernizację zjazdów do posesji oraz pól, wykonanie zatok autobusowych, wykonanie progów zwalniających, poszerzenie poboczy, wykonanie oznakowania pionowego, budowę wyniesionych przejść dla pieszych wraz z doświetleniem (lampy solarne), wyniesienie skrzyżowania, budowę chodników wraz z peronami i wiatami przystankowymi, wprowadzenie nowej organizacji ruchu wraz z oznakowaniem aktywnym. W toku postępowania wyłoniono Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Ustugowe Tuga Sp. z o.o. z Nowego Dworu Gdańskiego. Termin wykonania robót upływa 15 grudnia 2020 roku. Inwestycja jest dofinansowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie około 1.3 mln zł.

W ramach zadania Morany – Kuksy – Litewki zostanie podwyższony standard na całej długości drogi. Planuje się wygospodarowanie poboczy po obu stronach jezdni, budowę zatok mijankowych, zatok peronów przystankowych, poprawę skrzyżowań, wykonanie wjazdów do posesji mieszkańców, budowę progów zwalniających przed przejściami dla pieszych z obu stron, budowę wyniesionych przejść dla pieszych i systemu oznakowania aktywnego przed przejściami dla pieszych, montaż dodatkowego oświetlenia, zapewnienie niezbędnego oznakowania drogi w tym ustawienie znaków pionowych i malowanie oznakowania poziomego, budowę wysp dzielących pasy przed dojazdem do miejscowości z oznakowaniem aktywnym, budowę radaru mierzącego prędkość pojazdu zbliżającego się do miejscowości (OZE). Budowę chodnika o długości 49 m. Wszystkie prace na powyższym odcinku wykonywać będzie Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Strzelbud Sp. z o.o. Zgodnie z planem wykonawca wykona wszelkie niezbędne prace do 31 sierpnia 2020 roku. Zadanie dofinansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie około 1.9 mln zł.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Morany Recent comment authors
Morany
Gość
Morany

I co panie radny GM jednak można.