Spotkanie autorskie z Sylwią Kubik w Dzierzgoniu.

0
683

Wczorajszego wieczora Biblioteka Publiczna w Dzierzgoniu zorganizowała spotkanie autorskie. W murach naszego klasztoru gościliśmy mieszkankę wsi na Powiślu , która zakochana jest w miejscowych zabytkach i krajobrazach.

Polonistka z powołania i zawodu, uwielbia literaturę, historię, las i gotowanie, żona i matka dwóch córek Anielki i Gabrysi. Dziękujemy za wprowadzenie nas w historię Brzozówki i jej bohaterów Wszystkim obecnym dziękujemy za przybicie na spotkanie.

O czym jest książka?

Wieś – spokój i cisza. To tylko pozory. W niewielkiej wiosce na Powiślu jak w soczewce skupiają się problemy małe i duże. Karolinie nie daje zasnąć pomysł, który w jej rodzinnej miejscowości chce zrealizować pewien doktor. Hani sen z powiek spędza nazbyt gadatliwa teściowa i milczący od dłuższego czasu syn. W idyllicznym otoczeniu nie umie się odnaleźć doktor Maciej, który uciekł od wielkomiejskiego zgiełku. Podczas kilkudniowego pobytu na wsi Monika rozgrzebuje stare rany.
A pod powierzchnią teraźniejszości wciąż pulsuje historia wydarzeń z czasów II wojny światowej, na wspomnienie której trudno zmrużyć oko. Pod naszym niebem to dowcipny i wciągający debiut. Powieść zachwycająca w swej prostocie. Kalejdoskop postaci z krwi i kości, z którymi aż żal się rozstać. Opowieść o tym, że gdy niebo się wali na głowę, z pomocą przychodzi drugi człowiek. Wieś to w końcu cisza, spokój i… jej mieszkańcy.

“Tak wygląda prawdziwe życie! Sylwia Kubik pokazuje nam wycinek polskiej rzeczywistości z wszystkimi jej blaskami i cieniami. Dla mnie najcenniejsze w tej książce jest to, że walczy z zaściankowością i stereotypami. Nie wiem, czy autorka ma takie plany, ale już z niecierpliwością czekam na kolejne tomy”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar