Co dalej z SOR-em? Ratownicy i pielęgniarki składają wypowiedzenia!

15
5741

Jeśli nic się nie zmieni to w styczniu szpitalny oddział ratunkowy w Sztumie pozostanie bez obstawy. Oddział przyjmuje najwięcej pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowia. Na SOR trafiają wszystkie przypadki. Organizację oraz funkcjonowanie szpitalnego oddziału ratunkowego regulują przepisy rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Jednym z warunków jaki SOR musi spełniać jest personel medyczny, który musi posiadać zarówno ratowników medycznych, pielęgniarki oraz lekarzy.

Niestety od stycznia może nie być spełniony ten jeden z istotnych warunków. Wszystko za sprawą rezygnacji załogi z pracy. Pracownicy sztumskiego oddziału ratunkowego walczyli o podwyżki za swoją pracę, niestety zaproponowana przez szpitale polskie podwyżka jest według nich nie do zaakceptowania. Co skutkuje że, nie ma porozumienia pomiędzy zarządem szpitala a ratownikami medycznymi i pielęgniarkami. Wspomniana grupa domaga się wzrostu wynagrodzeń. Z informacji do jakich udało nam się dotrzeć, wynika że ratownicy medyczni i pielęgniarki pracujące na sztumskim oddziale ratunkowym złożyli w piątek wypowiedzenia, które obowiązują do końca grudnia.

Co dalej z SOR-em?

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Sztumie, przyjmujący kilkanaście tysięcy pacjentów rocznie, może wkrótce nie spełnić wymogów określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia. Powód? Brak załogi do pracy. Taki scenariusz oczywiście dla każdego mieszkańca naszego powiatu był by nie do przyjęcia, jednak w sytuacji kiedy nie dojdzie do porozumienia pomiędzy dyrekcją a pracownikami, może być to nie nieuniknione.

Czy taki scenariusz jest rozważany przez szpital? Czy starosta sztumski wie o sytuacji oddziału ratunkowego ? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć już jutro!

15
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
6 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ŻyczliwyPielReynevan4Ratownik kujawsko pomorskieNICK Recent comment authors
Nick
Gość
Nick

Za takie głodowe stawki to ratownicy i pielęgniarki nie chcą robić. Co rusz przybywa im obowiązków leków itp nid dziwię się.

Zdenek
Gość
Zdenek

Ok niech mają te podwyżki tylko niech mają szacunek do pacjenta tam jest hamstwo i tylko dla kasy pracują .. tam się powinno pracować z powołania być dla pacjentów być miłym i życzliwym..

Wojtek
Gość
Wojtek

Być miłym i życzliwym to działa w dwie strony a nie lekarz przedłuży diagnostykę a wyładują się na ratowniku

pielęgniarka
Gość
pielęgniarka

Pacjenci też powinni być mili i odnoszący się z szacunkiem- a jest bardzo różnie. Moje powołanie i wielu moich kolegów i koleżanek dawno zdechło. Może nie powinnam być pielęgniarką, skoro wystarczyło mi go (powołania) tylko na 25 lat. W tej chwili mi to wisi.

Masakra
Gość
Masakra

Zdenek co ty pier… sam żyj i oplać rachunki z powołania

Reynevan4
Gość
Reynevan4

To do roboty, jak chcesz pracować za darmo dla idei.

Nick
Gość
Nick

Za tą pracę którą wykonują to i tak dużo zarabiają ,bo i tak więcej siedzą niż pracują ,niech szpital da podwyżki tym co naprawdę robią a nie im .Nie wierzycie to sami zobaczcie .

pielęgniarka
Gość
pielęgniarka

Bardzo miło mi się siedzi na dyżurze, pije kawę, nic nie robi. A, jeszcze gra na komputerze. Zwłaszcza w nocy, w niedziele, wigilię i sylwestra. Z utęsknieniem czekam na każdego który wczoraj zachlał i dzisiaj go kłuje, a jeszcze bardziej na tych co chlali lata i teraz im wątroba gnije.

NICK
Gość
NICK

A może nie powinna Pani oceniać tylko pomagać tym ludziom.. jest wiele chorób które wynikają z naszego trybu życia..prawdą jest niestety, że brakuje empatii i to nie tylko na SORze….Oczywiście jestem za tym, że za rzetelną pracę powinno być godne wynagrodzenie…

Masakra
Gość
Masakra

Spoko, już niedługo nie zobaczysz nikogo z personelu pijacego kawę. A i polecam Ci już teraz rozpocząć studia medyczne bo nie będzie miał Ci kto pomóc. Zobaczymy kto do kogo w łaski przyjdzie….

Piel
Gość
Piel

Nikt Panu/i nie broni tam złożyć CV i pracować. W końcu nic się tam nie robi, praca marzenie, śmiało.

tomek
Gość
tomek

nam ludziom to nie dogodzi w londynie na sorze to masz szacune że siedzisz jak pies po 13 godzin

Goran
Gość
Goran

Jedź do Londynu, 80% pacjentów na SOR powinna leczyć się u lekarza pierwszego kontaktu , który bierze składkę za nich. Na SOR powinny trafić osoby potrzebujące ratowania życia ,a nie z bolącym od tygodnia paluszkiem czy nogą. Stąd się biorą kolejki.

Ratownik kujawsko pomorskie
Gość
Ratownik kujawsko pomorskie

Niech walczą. Trzymam kciuki. W całej Polsce by chcieli żebyśmy pracowali za słabe stawki a ZUS i wszystko wkoło rośnie. Jestem z wami panie i panowie. Zycze powodzenia w dążeniu do swojego 🙂

Życzliwy
Gość
Życzliwy

Zastanów się jeden z drugim dla czego tak jest ze może ktoś jest nie miły bo spędza więcej czasu w pracy niż z bliskimi żeby zarobić na dom, życie, dzieci, przyjemności, wakacje… A po za tym 3/4 z was by się nie podjęło takich czynności które wykonuje ratownik/pielęgniarka. Taki prosty przykład pijak (menel) wszy mendy mady itp podejdziesz założysz mu cewnik zrobisz zastrzyk? Nie.. A oni muszą… NA RESZTĘ ODPOWIADAJCIE SOBIE SAMI

PS. Taki Dyrektorek czy dyrektorka Ktora swiatki piątki ma wolne i nie wie co się dzieje w prawdziwej pracy zarabia więcej….